Sunday, January 24, 2010

آیلتس استقامتی

شاید باورتان نشود که من برای اولین بار در تاریخ 12/20/2007 با وکیلم آقای دکتر خاضع قرارداد بستم و حدود یکسال بعدش هم برای تست پزشکی رفتم . آن موقع اداره مهاجرت استرالیا بعد از ثبت نام ( لاج ) هم آیلتس را قبول می کرد و متاسفانه من نتونستم نمره مناسب ( 6 در هر مهارت ) را بیاورم و فقط بخاطر نیم نمره ( reading را 5.5 شدم ) مهلتم به پایان رسید و مجبور شدم انصراف بدم .
دوباره برای آیلتس ثبت نام کردم و باز هم نیم نمره کم آوردم. افرادی که سال 86 امتحان داده باشند می دونند که یه مدت آیلتس وضعیت عجیب و غریبی داشت. بار سوم هم به همان ترتیب شد یعنی نیم نمره از ریدینگ کم آوردم و حسابی داغون شده بودم. امتحان آیلتس تبدیل به کابوسی شده بود که تمامی نداشت و زندگی ما رو داشت نابود می کرد . هر چی کتاب تست آیلتس در بازار موجود بود ، کار کرده بودم. دو ، سه تا معلم زبان عوض کرده بودم ، هر چی تست قبل از امتحان می زدم ، نمره بالای 6 می گرفتم ولی وقتی می رفتم سر جلسه ، دقیقا از ریدینگ 5.5 می گرفتم . تسلیم نشدم. به توصیه یکی از شاگردهام ( من مدرس برنامه نویسی هستم ) یه معلم جدید گرفتم و اون توصیه کرد که کتابهای تافل را کار کنم . 2 تا کتاب longman و delta را کار کردم ولی بدلیل مشغله های کاری اصلا فرصت مطالعه مثل دفعات قبل را نداشتم . برای امتحان چهارم ثبت نام کردم . سر جلسه قبل از شروع آزمون آهنگی از سامی جابر را پخش می کردند که من گریه ام گرفت . از اینکه اینهمه تلاش کرده بودم و نتیجه نگرفته بودم ، کلافه بودم . آبرویم جلوی دوست و آشنا رفته بود . همه می گفتن تو چقدر کودنی ، این همه کلاس رفتی نباید نیم نمره رشد می کردی و من نمی دونستم چی بگم ! پاشدم رفتم بیرون یه آبی به صورتم زدم و برگشتم سر جلسه. 2 هفته بعد وقتی داشتم صبح می رفتم سر کلاس ، خانمم زنگ زده بود و نمره ام را پرسیده بود . باورم نمی شد : 3 تا از مهارتها را 7 گرفته بودم و ریدینگ را 6 . بالاخره طلسم شکسته شده بود و همانروز زنگ زدم به وکیلم و برای assess دوباره ثبت نام کردم !
شاید هر کس دیگه ای بود خسته می شد و دیگه امتحان نمی داد ولی وقتی به بدتر شدن اوضاع در ایران نگاه می کردم ، با خودم می گفتم تو باید قبول بشی و باز شروع می کردم!

3 comments:

شادی said...

سلام امير جان . بابا عجب استقامتی . ايول ايول

پریسا said...

عالیه. من یه بار امتحان دادم و توی ریدینگ جنرال نمره نیاوردم. الان که متن شما رو خوندم تصمیم گرفتم استقامتم رو از دست ندم. از دیروز دوباره شروع کردم

پریسا said...

عالیه. من یه بار امتحان دادم و توی ریدینگ جنرال نمره نیاوردم. الان که متن شما رو خوندم تصمیم گرفتم استقامتم رو از دست ندم. از دیروز دوباره شروع کردم