Saturday, April 24, 2010

بی تردیدی !!!

داشتم وبلاگ یکی از دوستان رو می خوندم که در مورد مشکلات و تلخی های زندگی در غربت نوشته بود و اینکه بسیاری از ناراحتی ها و گرفتاریهای اینجا قابل نوشتن در اینترنت نیستند و .... .
واقعیت این است که در همه جای دنیا مشکلات و سختی ها ، کم و بیش وجود دارند و شما هیچ جایی که بهشت برین باشد را پیدا نمی کنید . من هر چقدر بررسی می کنم ، می بینم که ما در ایران از لحاظ شرایط مختلف و پارامترهای گوناگونی مثل بهداشت ، آموزش ، امنیت ، رفاه و ... در سطح بسیار پایینی هستیم و مهاجرت تلاشی است برای بهبود این پارامترها . یعنی ما داریم تلاش می کنیم تا شرایط را بهتر کنیم ولی ممکن است 100 درصد موفق به انجام این کار نشویم ولی مطمئنا تا اندازه زیادی سطح این پارامترها را بهبود می دهیم.
 نمی خوام شعار بدم و به قول بعضی دوستان دچار غرب یا شرق زدگی بشم ولی واقعا تحمل شرایط فعلی کشور فوق العاده سخته . البته خیلی ها دارند توی این شرایط راحت زندگی می کنند که به نظر من برداشت ، درک و تعریف این دسته آدمها با من نوعی ، کاملا متفاوته .
چیزی که من می دونم و در اون هیچ تردیدی ندارم اینه که حتی اگه یه مدت هم در بلاد غربت برای آداپته شدن با محیط و یا پیدا کردن کار و ... اذیت بشم باز هم می ارزه چون لااقل می دونم که اگه تلاش کنم ، قطعا موفق میشم. مطمئنم که پسرم در شرایط آموزشی و تحصیلی بهتر از من قرار می گیره و مجبور نیست از کلاس اول دبستان 3 تا کتاب دینی جزء درسهاش باشه . مطمئنم که از آلودگی های مختلف از جمله هوا ، آب ، غذاهای هورمونی  و ... نمی میرم. مطمئنم که متناسب با سوادم کار پیدا می کنم و هر آقازاده بی تخصصی ، نمی تونه برای من تعیین تکلیف کنه. مطمئنم که از پارازیت غیر مجاز ، سرطان خون نمی گیرم و آزادی مطالعه و مشاهده هر چیزی که دلم بخواد رو دارم . مطمئنم که بابت پولی که برای خرید می پردازم ، سرویس و احترام لازم را می گیرم .مطمئنم که بابت یک ماشین با یک سوم استانداردهای جهانی ، سه برابر قیمت جهانی اش پول نمی دم. مطمئنم که مجبور نیستم 75 درصد از حقوقم رو بدم برای اجاره منزل.  مطمئنم که ویندوز اوریجینال می خرم و بنابراین نگرانی کپی غیر مجاز نرم افزارم نیستم . مطمئنم  .......

5 comments:

Mehdi said...

سلام من وبلاگ شما رو هميشه مطالعه ميكنم ممنون از مطالب خوب شما. من لينك وبلاگ شما رو تو بلاگم گذاشتم اگه تمايل داشتيد شما هم اين كار رو انجام بديد ممنونم اينم لينك بلاگم
http://www.inimmigrationway.blogfa.com/

پرنده مهاجر (امیر) said...

اون چیزهایی که به دست می آری خیلی بیشتر از این حرفاست امیر جان. فقط یه مقدار صبر و تلاش لازم داره. به هیچ عنوان منکر سختی های زیاد مهاجرت نیستم و می دونم که با تغییر محیط زندگی خیلی چیزها رو باید عوض کنم. اما این رو هم خوب می دونم که همیشه واسه به دست آوردن اون چیزی که می خوام باید هزینه اش رو هم پرداخت کنم.

همونطور که خیلی از سختی های مهاجرت رو نمی شه نوشت بی شخصیتی، بی هویتی، بی قانونی، بی نظمی، بی عدالتی و بی ثباتی سرزمین مادری رو هم نمی شه روی کاغذ آورد! انتخاب بین سختی های مهاجرت و اینایی که گفتم زیاد هم سخت نیست و این الگو واسه آدمای مختلف کاملا با هم متفاوته. مهاجرت در شرایط یکسان ممکنه از نظر تو عسل باشه و از نظر من زهر مار!! کاملا شخصیه.

با شادی جان سلام برسون

Ako's note said...

قشنگ نوشتی، فکر می کنم مهاجرت واسه اینه که یه کمی سعی کنیم بهتر زندگی کنیم، از شر یه سری مسائل خلاص شیم، البته عوارض و تبعات ش رو داره؛ یه سری جیز ها رو باید گذاشت، تا به اون خواسته ها برسیم، این که تو جهان اول زندگی کنیم و از شر سان.سور و فی.لتر و خفقان راحت شیم، هزینه داره و به آسونی بدست نمی آد، اما بهرحال تنها کسانی لذت رسیدن به ساحل را تجربه می کنند که ...!

پرنده مهاجر (امیر) said...

سلام... کجایید شما؟ پس چرا زودتر پست اول رو از اوزی لند نمی ذارید؟ بابا دلمون آب شد. شادی... امیر؟!

پرنده مهاجر (امیر) said...

راستی شادی خانم... از مهندس ارنست بپرس کجا پرچمو بکوبی بهتره؟ ;)