Sunday, August 22, 2010

درباره کار

شرکتی که در آن کار می کنم ، کار برنامه نویسی تحت وب به زبانهای مختلف انجام می ده و چند پروژه خوب در دستش داره از جمله پروژه سایت فروشگاهی کانن در استرالیا که در حال راه اندازی اولیه آن است . من در تیم دات نت در کنار دامون هستم و با ویژال استودیو کار می کنم . برای استفاده تیمی از ویژال استودیو از ankhsvnاستفاده می کنیم و با تکنولوژیهای مختلف مثل LINQ  ، WebService ، WCF و ... سر و کار داریم. این را به این جهت نوشتم که بچه هایی دات نت کاری که قصد مهاجرت دارند ، بدونند روی چی بیشتر وقت بگذارند . البته دانستن چیزهایی مثل  AJAX - JavaScript - SilverLight MVC هم بسیار موثر است ولی مهم ترین چیزی که اینجا بدرد می خوره داشتن مهارت بالا در صحبت کردن و شنیدن به زبان انگلیسی است و باید سرعت درک مطلب شما بالا باشد. چند راه برای تقویت زبان پیشنهاد می کنم :
1 - شنیدن رادیو abc.net استرالیا
 - مشاهد فیلمهای آموزشی تخصصی مثل فیلمهای شرکت appdev 
3- دانلود و تمرین فایلهای BBClearningEnglish.com 
4- شرکت در کلاسهای skillmax که اصطلاحات مربوط به کار و رزومه نویسی را آموزش می دهند ( که بعد از آمدن باید انجام دهید ) 
به دوستانی که بزودی وارد استرالیا می شوند توصیه می کنم که یک مهلت سه الی 6 ماهه برای پیدا کردن کار برای خودشان در نظر بگیرند و توی این زمان تمام تجربیات مربوطه را بدست خواهند آورند . خیلی خوشبین نباشید که یک ماهه کار گیر میارید و خیلی هم بدبین نباشید که اصلا کار گیر نمی آرید . 
و در آخر هم این رو اضافه کنم که تا وقتی وارد استرالیا نشده اید ، خیلی به دنبال جزئیات کار در اینجا نباشید و فقط رو دو مسئله تمرکز کنید : اول عمیق تر کردن اطلاعات تخصصی رشته خودتان و دوم افزودن مهارتهای زبان انگلیسی ( بقیه مسائل براحتی قابل حل هستند ) 

3 comments:

محيا said...

خوشحالم كه همه چيز رديف شده
اين روزها كامپيوتري ها خوب هواي همديگرو دارند
پايدار باشيد

آکو said...

خوشحالم که کار پیدا کردید، تبریک می گم بهتون و براتون آرزوهای خوب دارم

امیر م said...

مرسی آکو و محیا جان ، امیدورام روزی خبر کار پیدا کردن شما در استرالیا را بشنویم